YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 02:00   Güncelleme : 31-03-2021 01:47

81 İlden Çanakkale’ye Bayrak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adıyaman İl Müdürlüğü Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi Çanakkale Zaferinin 106.yıldönümü ve Şehitler Gününde 81 ilden 81 bayrağı Çanakkale’de buluşturmak üzere hayata geçirilen projede yer aldı.

81 İlden Çanakkale’ye Bayrak

 

Gençlerde milli hasletlerin, istiklal, istikbal, Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi ve tarih bilincin geliştirilmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un önderliğinde hayata geçirilen “Anadolu Gönül Yolu- 81 Genç 81 Bayrak” projesine Adıyaman’ı temsilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi Çocuğu katıldı.

İl Müdürü Fehmi Çelik yaptığı açıklamada; “Çanakkale Savaşı, yedi düvele karşı küllerinden doğmuş ecdadımızın, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü nakşettiği kutlu bir zaferdir. Tabi bu kutlu zaferi sağlayan Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi gibi önemli değerlerimiz vardır. Çocuklarımızın da bu değerlere sahip olması birinci önceliğimizdir. Bu Kapsamda Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen 81 Genç 81 Bayrak projesi Çocuklarımızda Milli ve Manevi duyguların geliştirilmesi adına önemli bir proje olmuştur. Atalarımızdan devraldığımız Kutsal Bayrağımızı Çanakkale’ye ulaştıran çocuklarımız canları uğruna Vatan Toprağımızı koruyan şehitlerimizin mirasına sahip çıkacaklarını yedi düvele bu anlamlı proje ile göstermiştir. Bu vesile ile Aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum” dedi.