SİYASET
Giriş Tarihi : 28-04-2021 23:59   Güncelleme : 28-04-2021 23:59

AGC’den Mevlüt Kuştepe’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yakın bir tarihte AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Mevlüt Kuştepe’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AGC’den Mevlüt Kuştepe’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

 

Ziyarette yönetimiyle birlikte göreve geldiği ilk günden bu yana yapmış olduğu çalışmaları AGC Başkanı Zeki Dişkaya’ya anlatan AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe, 2 aylık bir süre zarfında 1752 yeni üyenin kaydını partilerine yaptıklarını söyledi.

“Bizim hedefimiz girmedik ev, çalmadık kapının kalmamasıdır”

Başkan Zeki Dişkaya’nın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe, parti çalışmaları hakkında şu şekilde bilgi verdi; “Yönetimimiz 60 kişiden oluşmakta. 60 kişiden oluşan her yöneticimize 4 adet yardım kolisi teslim ettik. Ayrıca 33 mahallemiz bulunmakta. Her mahalle temsilcimize 3 adet yardım kolisi teslim ettik. Her ilçemizdeki temsilcilerimize de 20 adet yardım kolilerini teslim ettik. Partimize başvuruda bulunan her vatandaşımızdan öncelikli olarak T.C’sini, kimlik bilgilerini ve iletişim bilgilerini istiyoruz. Vatandaşlarımızdan T.C’lerini istememizin sebebi herhangi bir kamu kurumundan veya sivil toplum örgütünden yardım alıp, almadığını teyit etmektir. Bu şekilde gerçek mağdurları tespit etmiş oluyoruz. Yaptığımız tespitler sonrasında maddi durumu iyi olmayan ailelerin gıda yardımlarını isterlerse evlerine bırakıyoruz. Veya partimizden yardım kolilerini almalarını sağlıyoruz. AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak il genelinde 700 adet yardım kolisini dağıttık. Mahalle temsilcilerimizin kendi elleriyle dağıttıkları yardımlarla partimize olan bağları artmış oluyor. Bu şekilde mahalle temsilcimiz asli göreviyle birlikte kendi eliyle yardımları yapmış oluyorlar. Ayrıca mahalle temsilcilerimiz kendi mahallesindeki insanların durumunu bizden daha iyi bilmektedirler. Onun için yapılan yardımların mahalle temsilcisi eliyle yapılmasına özen gösteriyoruz. Bizim hedefimiz girmedik ev, çalmadık kapının kalmamasıdır. Bütün çalışmalarımızı ilçelerimizde de aynı şekilde koordineli bir şekilde yapmaktayız. Ayrıca bütün çalışmalarımızı il, merkez ilçe ve kadın kollarımızla birlikte yapmaktayız. Göreve geldiğim günden bu yana 1752 yeni üyemizin kaydını partimize yapmış bulunmaktayız. Bu süre 2 aylık bir süre zarfıdır. Bu üyelerimiz 18 ila 30 yaş arasındadır. Üyelik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.”

“Şuanda ise “iftara 5 kala” programımız yoğun bir şekilde devam ediyor”

Kuştepe, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı olarak yapmış olduğu çalışmalar hakkında şu şekilde bilgi verdi; “Çanakkale Zaferi’nin olduğu hafta şehitliği ve şehit ailelerini ziyaret ettik. Kandillerde yeni ve eski mezarlıkta, belediyemizin ve partimizin önünde programlarımız oldu. Kandil simidi dağıttığımız o programda halkımızdan aldığımız teveccüh bizleri çok mutlu etmişti. Halkımız AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığının yapmış olduğu bu etkinlikten dolayı bizleri tebrik etmişti. 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde kadın kollarımızla birlikte filyasyon merkezini, hastaneleri gezdik. Bu etkinliğimizde de bizler için gecelerini gündüz eden sağlıkçılarımızı tebrik etmiştik. Şuanda ise “iftara 5 kala” programımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İftar telaşesinde evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlarımıza şehrin farkı caddelerinde ikramlarımız oluyor. Yolda seyir halinde giden araç sürücülerinin araçlarını durdurarak, bir paket takdim ediyoruz. Bu paketin içerisinde hurma, çerez, su ve çocuklarına vermeleri için 2 adet balon bulunmakta. Ramazan ayının ilk gününden bu yana bu etkinliklerimiz devam ediyor.”

“Gençliğe önem verilerek yapılan her türlü çalışmayı AGC olarak desteklemekteyiz”

AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe’nin çalışmalarından dolayı kendisini ve yönetim kurulunu tebrik eden AGC Başkanı Zeki Dişkaya; “Basın olarak yapmış olduğunuz çalışmaları yakından takip ediyoruz. Geleceğimizin emanetçileri olan gençliğe önem verilerek yapılan her türlü çalışmayı AGC olarak desteklemekteyiz. Gençlerimizin mili ve manevi değerlerine bağlı olarak yaşamlarını sürdürmeleri tek temennimizdir. Yakın bir tarihte göreve gelen AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe’nin ve yönetiminin yapmış olduğu çalışmalar taktire şayan çalışmalardır. Bu çalışmalardan dolayı Başkan Mevlüt Kuştepe’yi ve yönetimini kutluyorum” dedi.