EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 00:18   Güncelleme : 14-06-2021 02:41

Ahmet Alagöz Öğrenci Ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Mili Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Öğretmenim İlkokulu ve Yunus Emre Anaokulunu ziyaret ederek kademeli normalleşme kapsamında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlayan öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Ahmet Alagöz Öğrenci Ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

 

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 01 Haziran 2021 Salı günü tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlayan Öğretmenim İlkokulu ve eğitimine devam Yunus Emre Anaokulu öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek öğrencilerimizin okullarına kavuşma heyecanlarına ortak oldu.

Yüz yüze eğitime kavuşmanın verdiği heyecanın, öğrencilerin gözlerinden okunduğunu ifade eden Ahmet Alagöz, "Öğrencilerimiz okullarına, biz de öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Kademeli normalleşme sürecinde salgın ile mücadelenin devam ettiği bilinciyle okulda, evde, günlük hayatta salgın kurallarına hassasiyetle uyarak ve çevremizdekileri de bu konuda örnek olarak öğrencilerimiz tam zamanlı olarak okullarına kavuşmalarını sağlamak elimizde, eminim ki öğrencilerimiz okullarında gösterdikleri maske mesafe ve temizlik kuralı hassasiyetlerini okul dışında da göstererek örnek olacaklardır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz sözlerini, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitimin 01 Haziran 2021 Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlandığını, 07 Haziran 2021 Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, yüz yüze eğitimlere katılımın isteğe bağlı olup "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirileceğini hatırlatarak tamamladı.