EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-04-2021 22:13   Güncelleme : 11-04-2021 23:05

Ahmet Alagöz’den Eğitim Kurumlarına Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, çeşitli temaslarda bulunmak ve yüz yüze eğitim çalışmalarını yerinde incelemek için Kahta İlçemizi ziyaret etti.

Ahmet Alagöz’den Eğitim Kurumlarına Ziyaret

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz çeşitli temaslarda bulunmak ve eğitim öğretim çalışmalarını yerinde görmek için Kahta İlçemizde inceleme ziyaretinde bulundu. Bu ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal'da eşlik etti.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen tarafından karşılanan Alagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen 'den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra yüz yüze eğitim çalışmalarını ve okullarda alınan salgın tedbirlerini yerinde görmek için Kahta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti. Okullarda İdareci ve Öğretmenlerden salgın dönemi yüz yüze eğitim ve okullarda alınan salgın tedbirleri hakkında bilgi aldı. Yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerin derslerine girerek bir süre sohbet etti.

Okul ziyaretleri sırasında idareci, öğretmen ve öğrencilere salgın tedbirlerine sıkı sıkıya uymalarını söyleyen Ahmet Alagöz, "Yeni normalleşme süreciyle ilimizde birçok okul yüz yüze eğitime başladı. Salgınla mücadelede yerinde karar dönemine geçmiş bulunuyoruz. Bir kısmını açtığımız okullarımızın tamamında yüz yüze eğitime geçmek artık Adıyaman halkının elinde. Göz aydınlığımız çocuklarımızın okullarına kavuşması, eğitimlerine normal bir şekilde devam edebilmesi için her zamankinden daha fazla özen gösterelim. Bizim için okullarda çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlıklı bir şekilde evlerine dönmeleri birinci önceliktir. Ziyaret ettiğim okullarda öğrencilerin maske ve hijyen kurallarına uyduklarını, okulların hijyen kuralları gereği sürekli dezenfekte edildiğini ve sınıflarda sosyal mesafe kuralı gereği düzenlemelerin oluşturulduğunu görmek umut verici. Umuyorum ki bizim okullarımızda aldığımız tedbirleri hayatımızın her alanına yayabilirsek, aşılama çalışmalarının da etkisiyle bu virüsten kurtulabiliriz. Bizler okullarımız tekrar kapansın istemiyoruz. Öğrencilerimizi sınıflarında akranlarıyla birlikte öğretmenlerinden yüz yüze aldıkları eğitimden mahrum bırakmamamız gerekiyor. Bu toplumumuzda ki her bireyinin sorumluluğundadır." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Kahta'da çeşitli temaslarda bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.