EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-03-2021 00:12   Güncelleme : 31-03-2021 01:43

Alperen Ocaklarından Öğrencilere Anlamlı Destek

Alperen Ocakları Adıyaman İl Başkanlığı pandemi sürecinde yapılan online eğitimde tablet ihtiyacı olan öğrencilere yardım elini uzattı.

Alperen Ocaklarından Öğrencilere Anlamlı Destek

 

Hayırseverlerin destekleri ile 25 öğrencinin online eğitime etkin bir şekilde katılabilmesi için alınan tabletler öğrencilere teslim edildi.

Yaptıkları çalışma hakkında açıklamada bulunan Alperen Ocakları Adıyaman İl Başkanı Kürşat Sarı; “Pandemi sürecinde MEB tarafından oluşturulan online uzaktan eğitim sürecinde bazı öğrencilerimizin mağduriyetlerini biliyorduk. Bu konu hakkında Eğitimden sorumlu İl Başkan Yardımcımız Eğitimci M. Şükrü Aygül başkanlığında ve eğitim birim sorumlularımız eğitimci Hasan Tırpan ve Ziya Bellibaş’ın katılımı ile bir komisyon kurup, gerekli diyaloglar ile tabletleri izi aldık. Akabinde komisyonumuz tespit ettiği öğrencilerimizin eksiği olan tabletler teslim edildi. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu sağlığında bize ilham veren “Öyle Bir gençlik hayal ediyorum. Bir elinde Kuran, bir elinde bilgisayar olsun” sözleri projemizde bizlere ilham oldu. Bu doğrultuda öğrencilerimize tabletin yanı sıra Elif Ba ve kutsal kitabımız olan Kur'an-ı Kerim’i de hediye ettik. Bu çalışmamızda bizlere desteklerini sunan hayır severlerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah herkesin yardımını dergahında kabul buyursun. Teşkilatımıza bu anlam dolu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.