GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 01:15   Güncelleme : 10-10-2021 01:25

Caddeler Otoparka Döndü

Adıyaman Belediyesi tarafından şehir merkezinde otopark alanı yapılmaması nedeniyle araçlarını park edecekleri bir alan bulamayan vatandaşlar kaldırımları tercih ediyor.

Caddeler Otoparka Döndü

 

Her seçim döneminde ilk vaatler arasında yer alan otopark projesi bir türlü hayata geçmezken, şehir merkezine alışveriş yapmak üzere gelen sürücüler, sokak aralarına araçlarını park ediyor.

“Adıyaman’da otopark konusunda bir arpa boyu yolun ilerlediğini kimse söylemesin”

Şehrin bütün cadde ve sokaklarında araç park edilmesine tepki gösteren mahalli sakinleri yetkileri eleştirerek; “Adıyaman’da yaşayan vatandaşlar olarak evlerimizin önüne araçların park edilmesinden çok rahatsızız. Bu konuda yetkililer kalıcı çözümler bulmuyorlar. Bu sebeple evlerimizin önündeki kaldırımlarında adım atacağımız bir yek. Neredeyse evimizden çıkamıyoruz. Sabahın ilk ışıklarında araçlarını evlerimizin önündeki kaldırımlara park eden sürücüler akşam saatlerinde araçlarını alıyorlar. Sabah uyandığımızda kimin aracını park ettiğini görmediğimiz için bu kişileri uyarmak gibi bir şanssımızda yok. Bu konuda yetkililerin bir çözüm bularak şehre yeni otoparkları kazandırması gerekiyor. Adıyaman şehir merkezinde hangi sokağa giderseniz gidin kaldırımlar araçlardan geçilmiyor. Aslında şehir merkezinde belediyenin otoparkları olmuş olsaydı bugün bu manzaralar yaşanmamış olacaktı. Her seçim döneminde adayların ilk projeleri arasında otopark projeleri yer alıyor. Fakat her ne hikmetse her gelen belediye başkanı halka verdiği vaadi yerine getirmiyor. İnsan bir defa bu şehrin en öncelikli sorunlarına çözüm bulur. Fakat Adıyaman’da otopark konusunda bir arpa boyu yolun ilerlediğini kimse söylemesin. Çevre illere gidildiğinde her ilde belediyeye ait otoparklar mevcut. Ancak Adıyaman ilinde böyle bir çalışma yok. Adıyaman’ın en öncelikli sorunlarından bir tanesi de otopark sorunudur. Bu sorunun çözümüyle birlikte şehir merkezindeki gelişi güzel otopark sorununa da çözüm bulunacaktır. Bu konunun çözümü için yetkililerin artık elini taşın altına koyma zamanı geçmiştir. Şehir merkezinde yaşayan aileler olarak bu durumdan dolayı oldukça rahatsızız. Umarız yetkililer zaman kaybetmeden bu soruna el ataralar. Bu konunun muhatabı Adıyaman Belediyesi olduğu için gerekli çalışmaları da yapacak yetkililer biran önce çalışma başlatmalılar” şeklinde konuştular.

Haber: Ömer Karakuş