EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-12-2020 01:09   Güncelleme : 27-12-2020 02:14

Canpolat Grup’tan Adıyaman’da Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

Merkezi Elazığ’da bulunan Canpolat Grup A.Ş.’nin sahibi hayırsever iş adamı Hasan Canpolat, Coronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitimin yapıldığı bugünlerde eğitime destek olmak amacıyla Adıyamanlı öğrencilerin istifadesine sunmak üzere aldığı 100 adet tableti Vali Mahmut Çuhadar’a teslim etti.

Canpolat Grup’tan Adıyaman’da Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

 

Vali Mahmut Çuhadar’ın isteğini geri çevirmeyen Canpolat Grup A.Ş.,  öğrencilerin uzaktan eğitime ulaşımındaki en büyük engel olan tablet ihtiyacının giderilmesine destek olmak amacıyla almış olduğu 100 adet tableti Valilik Makamında Vali Mahmut Çuhadar’a teslim etti.

Vali Mahmut Çuhadar, Canpolat Grup tarafından alınan tabletleri İl Özel İdaresinin desteği ile hazırlanan 27 adet mobil gezici internet araçlarına 3’er tane konulmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’e teslim etti.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu zorlu süreçte derslerinde geri kalmaması için 100 adet tablet bağışında bulunan Canpolat Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat’a teşekkür eden Vali Mahmut Çuhadar, “Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan ve küresel bir salgın olan Coronavirüs salgını dolayısıyla okullara ara verilmiş, eğitim ve öğretim faaliyetlerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim modeline geçilmiştir. Bu zorlu süreçte çocuklarımızın derslerinde geri kalmaması için hayırsever işadamı Hasan Canpolat, Valiliğimize 100 adet tablet bağışında bulunmuştur. Tablet bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin geleceklerine ışık oldukları için tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. En büyük hayır, insana yapılan hayırdır. İnsanlara yapılan en büyük hayır da, onların eğitimine ve geleciğine yapılan yatırımdır. Çünkü bir ülkenin geleceği eğitimli nesillerle idame edilir”dedi.

Özel idare Genel Sekreteri Sami Işık’ında hazır bulunduğu programda, Vali Mahmut Çuhadar, EBA araçlarına konularak öğrencilerin istifadesine sunulmak üzere hayırsever işadamı Hasan Canpolat tarafından alınan tabletleri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’e teslim etti.