EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-03-2021 23:53   Güncelleme : 21-03-2021 23:14

Cefakar Öğretmen Çocuklara Tablet Hediye Etti

Adıyaman’da geçen günlerde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına 25 adet tablet yardımında bulunan cefakar öğretmen Hasan Tırpan, 5 öğrenciye daha tablet hediye ederek velilerin takdirini topladı.

Cefakar Öğretmen Çocuklara Tablet Hediye Etti

 

Öğrencilerin uzaktan eğitimden geri kalmaması için hediye ettiği tabletlerle birçok insana örnek olan cefakar öğretmen Hasan Tırpan’ın başlatmış olduğu yardım seferberliği hem aileleri hem de öğrencilerin duygulandırdı.

Geçen günlerde 25 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet yardımında bulunduktan sonra bu defa ise 5 öğrenciye tablet yardımında bulunduğunu söyleyen eğitimci Hasan Tırpan; “Ülkemizde son 1 yıldan bu yana pandemi sürecinin yaşanması nedeniyle eğitimler uzaktan eğitimle sağlanmakta. Ancak maddi durumu iyi olmayan bazı ailelerin çocuklarının tabletleri olmadığı için EBA eğitimine katılamıyorlar. Bu çocuklarımızın içinde bulunduğu durumu görünce üzülmemek elde değil. Bu çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmaması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. İnönü İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan bir eğitimci olarak geçen günlerde kendi imkanlarım dahilinde 25 öğrenciye tablet yardımında bulundum. Aradan geçen birkaç haftadan sonra 5 öğrencimize daha tablet yardımında bulundum. Bu öğrencilere tablet hediye ettikten sonra onların mutlulukları benim için dünyaya bedeldir. Bu çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için onlara en güzel hediyeyi verdiğimi düşünüyorum. 30 öğrencinin eğitimden geri kalmayarak derslerini takip etmelerinde katkıda bulunmak benim için tarif edilemez bir duygudur. O çocukların mutluluklarının gözlerine yansıması öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun en önemli kanıtıdır. Onun için bizler eğitimciler olarak öğrencilerin okuyarak ülkemizde önemli bir bireyler olmasını temenni ediyoruz. Öğrencilerimize ne kadar yardımcı olursak hem ailelerin hem de öğrencilerin duasını almış oluyoruz” dedi.

Öğrencilerine tablet hediye eden cefakar öğretmen Hasan Tırpan’a teşekkür eden veliler ise bu gibi örnek davranışların kimi hayır severler tarafından da yapılması gerektiğini hatırlattılar.