GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2021 02:37   Güncelleme : 29-04-2021 00:24

CHP’li Mahmut Nedim Evli’den 23 Nisan Mesajı

CHP’li siyasetçi ve işadamı Mahmut Nedim Evli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümüne vurgu yaparak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

CHP’li Mahmut Nedim Evli’den 23 Nisan Mesajı

 

23 Nisan 1920 tarihinin Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarih olduğunu söyleyen CHP’nin eski il genel meclis üyesi ve aynı zamanda 26. dönem Adıyaman milletvekili adayı olan Mahmut Nedim Evli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 101 yıl önce çocuklara armağan ettiğini hatırlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan CHP’li siyasetçi ve işadamı Mahmut Nedim Evli, “23 Nisan 1920 tarihi Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Türk halkının egemenliğinin ilan edilişinin yıl dönümüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Ulusal egemenliğin ve milli iradenin en önemli temsili olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışını kutladığımız bu tarihi gün, ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli bilince sahip olarak yetişmesi için önemli bir vesiledir. Çocuklarımızı milletini seven, ülkesine sahip çıkan, çalışan, üreten bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en önemli vazifesidir. Bizler de yarınlarımıza, çocuklarımıza hak, hukuk ve adaletten ödün vermeyen, saygın, demokratik ve barış dolu çok daha güzel Türkiye bırakmak için azim ve kararlılıkla mücadele etmekteyiz. Geleceğimizin bugünden daha güzel olacağına duyduğum inançla, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Unutulmamalıdır ki, çocuklara armağan edilen, tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. 23 Nisan, egemenliğin saraydan, sultandan alınıp asıl sahibi olan millete verildiği, saray saltanatının yerini meclis üstünlüğünün aldığı tarihtir. Meclisin iyice zayıflatıldığı bugünün Türkiye'sinde 23 Nisan ruhuna çok ihtiyaç var” dedi.