SPOR
Giriş Tarihi : 26-03-2021 03:22   Güncelleme : 10-04-2021 23:58

Çocukların Semt Sahası İsyanı!!!

Adıyaman’da yapımı devam eden 15 mahalleye 15 sentetik çim sahası projesi içerisinde olmadıkları fark eden Cumhuriyet Mahalleli çocuklar ve gençler mahalle muhtarıyla birlikte basın açıklaması düzenledi.

Çocukların Semt Sahası İsyanı!!!

 

Ailelerinde katıldığı basın açıklamasında Adıyaman’da nüfus yoğunluğu oldukça fazla olan Cumhuriyet Mahallesine sentetik çim yapılması konusunda yetkililere seslenildi.

“Yetkililer gençlerin ve çocuklarımızın sesine kulak versinler”

Aileler ve gençler adına basın açıklaması yapan Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Abdurrahim Aydın, yetkiler tarafından 15 mahalleye yapılan sentetik çim sahasının kendi mahallesine yapılmadığını söyleyerek, “Cumhuriyet mahallesi gençleri aileleriyle birlikte muhtarlığa gelerek kendi mahallerine sentetik çim sahası yapılmasını talep ettiler. Adıyaman’ın en büyük mahalleri arasında yer alan Cumhuriyet mahallesinde semt sahası yoktur. Gençlerimiz, çocuklarımız sokaklarda futbol oynamak zorunda kalıyorlar. Bu durum çeşitli sıkıntılara neden oluyor. Ayrıca bu durum gerek trafik kazalarına gerekse vatandaşların rahatsızlık duymasına neden oluyor. Bu nedenle Cumhuriyet mahallesine bir semt sahasının yapılmasını istiyoruz. Yetkililer gençlerin ve çocuklarımızın sesine kulak versinler” dedi.

“Başkanım mahallemize semt sahası istiyoruz”

Mahallerine semt sahası yapılması için Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a seslenen bir çocuk ise; “Mahallemizde yaşlılar ve hastalar çok fazla olduğu için futbol oynayamıyoruz. Sokakta futbol oynadığımız zaman yaşlı amcalar ve teyzeler bizlere kızıyorlar. Cumhuriyet mahallemizde semt sahası olmadığı için futbol oynayamıyoruz. Buradan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a sesleniyoruz. Başkanım mahallemize semt sahası istiyoruz” diye konuştu.

Haber: Habibe Uçar