EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-02-2021 00:45   Güncelleme : 09-02-2021 00:58

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında ilimizin 2020-2021 eğitim öğretim 1. dönemi değerlendirme ve 2. döneme hazırlık planlamaları toplantısı, TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, ilimiz merkezde bulunan okulları temsilen her okul kademesinden bir okul müdürünün de hazır bulunduğu toplantıda; destekleme ve yetiştirme kursları, Covid-19 tedbirleri, yarışmalar, EBA destek noktaları, yüz yüze, dijital ve uzaktan eğitim faaliyetleri, mesleki eğitimde 1000 okul projesi, okul ve kurumların fiziki durumu, öğrenci başarısını arttırmak için yapılacak çalışmalar, ar-ge, tasarım beceri atölyeleri, değerler eğitimi, spor, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında ilimizde yapılan çalışmalar vb. konularına değinildi.

Yöneticilerden ve okul müdürlerinden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan Ahmet Alagöz, toplantıda İlimizde 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. döneminde yapılan ve 2. döneminde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak; “Uzaktan eğitim sürecinde okullarımız tüm imkânlarını seferber ederek öğrencilerinin eğitimden uzak kalmaması için çabaladı. Okulların bir an önce açılmasını isteyen öğretmenler ve öğrenciler gibi bizler de artık okullarımızda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz. İnşallah sürdürülen aşı çalışmalarıyla normalleşme süreci önümüzdeki dönemde daha da hızlanacaktır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri olarak, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacakmış gibi okullarımızın fiziki imkânlarını yüz yüze eğitim sürecine hazır hale getirmemiz, varsa olumsuzlukları tespit etmemiz ve olası sorunlara karşı imkânlar ölçüsünde her türlü tedbiri almamız gerekiyor. Salgın süreci sonrasında çocuklarımız okullarına döndüklerinde onları ziyaret ederek yeniden bir araya gelmeyi gönülden istiyoruz. Bu konuda hepimize büyük sorumluluk ve görev düşüyor” dedi.

Toplantı, eğitim öğretim kalitesinin arttırılmasına yönelik yapılan istişare ile sona erdi.