YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 02:05   Güncelleme : 31-03-2021 01:47

Dinamik Denetim Modeli Uygulandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adıyaman İl Müdürlüğü ASDEP personeli tarafından “Dinamik Denetim Modeli” Kapsamında denetimler gerçekleştirildi.

Dinamik Denetim Modeli Uygulandı

 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında oluşturulan "Dinamik Denetim Modeli" sürecinde "Haftalık Tematik Denetim Planı" kapsamında Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ASDEP personeli tarafından Adıyaman merkez ve ilçelerinde tematik olarak balıkçı, manav, kuruyemiş, çay ocağı, kafe ve lokantalarda kovid-19 denetimleri gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Fehmi Çelik; “Koronavirüs ile mücadelede yeni bir dönemde yer alıyoruz. Hayatımızın tekrar normalleşmesi bizlerin alacağı tedbirlere bağlı. Bu sürecin akamete uğramadan devam etmesi Kamu kurumu olarak bizlerin gerçekleştireceği denetimler ile vatandaşlarımızın belirlenen kurallara uymasıyla daha etkin bir şekilde sağlanacaktır. Vatandaşlarımızdan beklentimiz kontrollü sosyal hayat kurallarına uyarak maske-mesafe ve hijyen konusunda hassas davranarak rehavete kapılmamalarıdır” dedi.a