SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-05-2021 02:35   Güncelleme : 14-05-2021 01:41

Doktor Tayin Alıp Gidince Çocuk Endokrin Hastaları Mağdur Oldu!

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk hastalıkları bölümünde çocuk endokrin doktorunun olmaması ailelerin mağdur olmasına neden oldu.

Doktor Tayin Alıp Gidince Çocuk Endokrin Hastaları Mağdur Oldu!

 

3 aydan bu yana çocuk endokrin doktorunun olmaması nedeniyle çocuklarının tedavilerini yaptıramayan aileler sorunlarının çözümü için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi.

Adıyaman’da 3 aydan bu yana yaşanan soruna rağmen henüz bir çözüm bulunmamasına tepki gösteren Adıyaman Genç Diyabetliler Derneği Başkanı Ramazan Yavuz, “İlimizde çocuk endokrin doktorunun olmaması nedeniyle aileler sıkıntı yaşamaktalar. 3 aydan bu yana yaşanan bunca soruna rağmen yetkililerden hiçbir şekilde somut adım atıldığını görmedik. İl konumundan olan Adıyaman ilinde ilgili branşta hekim olmadığı için aileler çevre illere gitmek zorunda kalıyorlar. Bu konunun bilinmesine rağmen yetkililerin bu soruna sadece seyirci kalmasını doğru bulmuyoruz. Çocukları şeker hastası olan bu aileler Adıyaman’da çocuk endokrin bölümü olmadığı için oldukça mağdurlar. Halbuki bir doktor tayin istemeden önce yerine gelecek olan hekimin göreve başlaması gerekir. Ancak Adıyaman ilinde 3 aydan bu yana diyabetli çocukların tedavisini yapacak olan bir hekim bile yok. Böylesine bir durum herhalde 81 il içerisinde ancak Adıyaman’da yaşana bilinir. Normal yaşlarda olan bir hastayı farklı bir ilde tedavi edebilirsiniz. Ancak bir çocuğu farklı bir ilde tedavi etmek oldukça zordur. Hele hele bu pandemi sürecinde insanlar dışarı bile çıkmazken, farklı bir ile asla gitmiyorlar. O sebeple bu mağdur ailelerin sesini ancak Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca duyabilir. Bu nedenle Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya seslenerek, Adıyaman ilimize bir çocuk endokrin hekim ataması için talimat vermesini bekliyoruz” dedi.