GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:46   Güncelleme : 10-10-2021 00:46

Elektrik Abonesi İçin Başına Gelmeyen Kalmadı

Adıyaman’da esnaf olan Abuzer Gül adlı vatandaş, sabah saatlerinde işyerine gelerek gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. İddiaya göre AKEDAŞ yetkilileri tarafından mağdur edilen esnafın elektrik sayacına beton döküldü.

Elektrik Abonesi İçin Başına Gelmeyen Kalmadı

 

Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan Abuzer Gül, AKEDAŞ yetkililerinin kendisini mağdur ettiğini iddia ederek, 2021 Türkiye’sinde görülmemiş bir olayla karşı karşıya kaldığını söyledi.

“Boruya ve hatta beton dökerek tarihte bir ilke imza atmışlar”

Adıyaman merkezde esnaf olan Abuzer Gül, AKEDAŞ yetkilileri tarafından mağdur edildiği iddia ederek, şu şekilde iddialarına yer verdi; “AKEDAŞ’ın elektrik saatine beton dökme yasası hangi yasadır? 2013 yılında iş yerime taşındım. Kira kontratını ve bütün resmi işlerimi yaptım. Bütün evraklarımı alıp elektrik abonesi almak için AKEDAŞ’a gittim ve resmen müracaat ettim. O tarihte bana “Sizden önceki kiracının 15 bin TL borcu var. Onu ödemeniz lazım” dediler. Ben de “Benden önceki kiracının borcunu ben neden ödeyeyim?” diyerek önceki faturaları ödemedim. Bunun üzerine bana resmi müracaatıma rağmen elektrik abonesi vermediler. Buna rağmen ben elektriğimi bağlatıp defalarca da AKEDAŞ’a ödeme yaptım. Defalarca “Abonemi çıkarın” feryadıma “Eski kiracının borcunu ödemezsen abone vermeyiz” diye karşılık verdiler. Bunun üstüne bir gece gelip elektrik panoma köpük sıktılar. Hızını alamayan AKEDAŞ yetkilileri yine bir gece yarısı kime nasıl yaptırmışsa gelip elektrik saatinin kablo borusunu kesip, boruya ve hatta beton dökerek tarihte bir ilke imza atmışlar. Bu baskının dozu iyice arttı. En son gelen AKEDAŞ yetkilileriyle tartışmamız oldu. Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak suç duyurusunda bulundum. Burada bana bu zulmün neden yapıldığının açıklanmasını istiyorum. Ayrıca bu işyerine girdiğim tarihten bugüne kadar ne harcamışsam bellidir. Borcum varsa defaten ödemeye hazırım. Bu söylediğim cümleyi defalarca AKEDAŞ yetkililerine ilettim. Ama benden önceki kiracının veya bir başkasının borcunu da ödemedim ve ödemem. Merak ediyorum beton dökme yasası var mıdır? Benden önceki kiracının yani başkasının borcunu ödemeye hangi yasaya göre zorlanıyorum? Psikolojimi bozdular. Ticaretimi allak bullak ettiler. Adaleti göreve davet ediyorum”

Haber: Ömer Karakuş