YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 10:43   Güncelleme : 10-10-2021 01:21

Elele Verip, Pırıl Pırıl Yaptılar

Gazetemiz imtiyaz sahibi Fatih Karakuş, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı sonrasında Adıyaman merkezde bulunan Karadağ Ormanlık alanında doğa severlerle buluştu. Mesire alanın bulunduğu alanda çevrecilerle bir araya gelen Fatih Karakuş, doğa severlerle birlikte gelişi güzel bir şekilde doğaya atılan çöplerdi topladı.

Elele Verip, Pırıl Pırıl Yaptılar

 

Adıyaman’da başlatmış olduğu doğa temizliği seferberliği için elini taşın altına koyan Fatih Karakuş, çevrecilerle birlikte saatlerce çöp toplayarak, çevredeki vatandaşların takdirini topladı.

“Başlatmış olduğum temizlik seferberliğimi devam ettireceğim”

Hafta sonu belirlediği saatte Karadağ Ormanlık alanına gelen gençlerle çöp toplayan Karakuş, “İlimizdeki mesire alanlarında piknik yapan kimi vurdum duymaz vatandaşlar çöplerini doğaya atıyorlar. Daha sonrasında ormanlık alanlara bırakılan çöplerden dolayı yangınlar çıkabiliyor. Bu nedenle bu gibi olayların ilimizde yaşanmaması için insanlarımızın piknik sonrasında çöplerini doğaya atmamaları gerekiyor. Bugün Adıyaman’da görünen manzara ne yazık ki; hemen hemen bütün illerde görülüyor. Piknik alanlarına gelen kimi vatandaşlar pikniklerini yaptıktan sonra çöplerini doğaya atıyorlar. Bu şekilde doğa kirliliği yaşanıyor. Adıyaman merkezde bulunan Karadağ Ormanı mesire alanı da vatandaşlarımızın en çok piknik yaptığı yerler arasında alıyor. Bu güzelim doğada piknik yapanlardan bazıları doğaya zarara veriyorlar. Geçen günlerde buraya geldiğimde gördüğüm manzara karşısında sosyal medya üzerinden bir çağrıda bulundum. Belirlediğim saatte buraya gelen doğa severlerle birlikte saatlerce çöp topladık. Topladığımız çöpleri büyük çöp poşetlerine katarak, örnek bir davranışa imza atmış olduk. Başlatmış olduğum bu temizlik seferberliğinin gün geçtikçe daha geniş alanlarda olacağını düşünüyorum. Bu mesire alanları hepimizin. Bu sebeple hepimiz bu alanları temiz tutmakla hükümlüyüz. Başlatmış olduğum temizlik seferberliğimi devam ettireceğim” dedi.

Haber: Fatma Karakuş