EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-09-2021 10:50   Güncelleme : 11-09-2021 10:50

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi değerlendirme Toplantısı

Milli Eğitim Müdürü Gönen Başkanlığında "EDEB (Erdemli ve Başarılı Birey) Projesi" değerlendirme toplantısı yapıldı.

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi değerlendirme Toplantısı

 

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen EDEB (Erdemli ve Başarılı Birey) Projesi kapsamında EDEB İl Komisyonu üyeleri tarafından gerçekleştirilen hazırlık ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Yenilikçi Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapılan EDEB değerlendirme ve hazırlık toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in yanı sıra, Adıyaman Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Dekanı Prof. Dr. Murat Aydın, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yerlikaya, Maarif Müfettişler İl Koordinatörü Atıf Bostancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, şube müdürleri, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ve Ar-Ge Proje Üyeleri katıldı.

Toplantıda, var olan EDEB projelerinin yenilenmesi ve gerekiyorsa revize edilmesi, yeni EDEB projelerinin hazırlanması, 2023 eğitim vizyonu kapsamında yürütülecek çalışmaların geliştirilmesi, çalıştay raporları, var olan çalışmaların ayrıntılı bir şekilde raporlanması, ERASMUS+ projeleri, okullardaki iyi örneklerin paylaşılması gibi konular konuşuldu.

Yapılan toplantıya proje paydaşlarından Adıyaman Üniversitesi adına katılan Adıyaman Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Dekanı Prof. Dr. Murat Aydın ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yerlikaya, Üniversitemizle yapılan protokol gereği işbirliğimizi geliştirme ve atölyelerdeki eğitici desteği verme konusunda çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Eğitimde kalitenin ve başarının arttırılması yolunun kurumlar arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi, Ölçme ve Değerlendirme ile AR-GE faaliyetlerinden geçtiğini açıklayan Hakan Gönen, “Önümüzdeki dönemde Müdürlüğümüzle STK’lar ve diğer kurumların iş birliği çerçevesinde projelendirilen çalışmaların ilimizdeki eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından faydalı olacağına inanıyorum. Bunları gerçekleştirmek, girişimcilik kapasitemizi arttırmak ve proje altyapımızı oluşturmak önceliğimiz olacaktır” şeklinde konuştu.  

Toplantıda ayrıca 2021-2022 eğitim öğretim yılında hayata geçirilecek proje ve çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.