YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 00:15   Güncelleme : 21-03-2021 23:15

Fehmi Çelik’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Fehmi Çelik’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

 

İl Müdürü Çelik mesajında; “Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Aziz Şehitlerimizi şükranla ve rahmetle yad ediyorum. Çanakkale, 20. asrın en güçlü ordularını dize getiren, cihana meydanı dar eden, tarihin akışını değiştiren şanlı milletimizin yazdığı bir destandır.  Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!  Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i...

Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi” Dizesiyle ifade ettiği vatan evlatlarımızın iman, azim ve vatan sevgisiyle kazandığı bu zafer “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşettiği zaferdir. Çanakkale’de yakılan meşale, istiklal mücadelemizde, 15 Temmuz destanının yazılmasında ve vatan topraklarımıza göz diken mihraklara karşı gerçekleştirdiğimiz harekatlarda yolumuzu aydınlatmaktadır. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, Gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.