DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-05-2021 22:57   Güncelleme : 28-05-2021 00:12

Filistin’e Destek Adıyaman Ayağa Kalktı

Adıyaman’da Cuma namazı sonrasında İsrail’in saldırılarında şehit olan Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD’nin) organizasyonuyla gerçekleşen gıyabi cenaze namazına sivil toplum örgütlerinin mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Filistin’e Destek Adıyaman Ayağa Kalktı

 

Demokrasi Parkı önünde basın açıklaması düzenleyen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, İsrail’in, Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

“Terörist İsrail’e yaptığı her küstahlığın, şımarıklığın hesabını soracağız”

Bütün dünyanın gözünün İslam ülkelerinin üzerinde olduğunu ifade eden AGD Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, Filistin topraklarında ve Kudüs’te yüz yılı aşkın bir süredir işgalin var olduğunu hatırlatarak; “Günlerdir süren terörist İsrail saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimiz ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular. Yaralandılar ama davalarından, inançlarından, Allah’ın yolunda cihatlarından vazgeçmediler. Mücadelelerinde; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden göğüslerini siper ettiler. Siyonist İsrail ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanını dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir. Siyonist İsrail, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa’yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta. İşgalci sivil Siyonistler Mescid-i Aksa’ya baskınlarını sürdürmektedir. Günlerdir Siyonist İsrail’in başta Gazze olmak üzere masum Filistinli kardeşlerimize karşı yapmış olduğu saldırılarda; kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür. İşgalci Siyonistler, Filistinli kardeşlerimizin evini basmakta, işgal polisiyle işbirliği yaparak Filistinli kardeşlerimize linç girişiminde bulunmaktadır. Terörist İsrail’in yapmış olduğu bu saldırıları kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Buna rağmen batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir. Terör örgütü İsrail sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan Siyonizm tüm insanlık için 7-24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail’in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği, İsrail’in her sapkınlığına el altından yada açıktan destek olmaktadır. Siyonist İsrail, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacaktır. Siyonist İsrail’in attığı her adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz.  Biz terörist İsrail’in fırsatını bulduğunda, bu coğrafyayı ateşe vermekten, insanları sömürmekten, köle yapmaktan yada öldürmekten çekinmeyeceğini biliyoruz. Terör örgütü İsrail’de şunu bilsin ki; bizde, ne ölmekten, nede öldürülmekten korkmuyoruz ve terörist İsrail’e yaptığı her küstahlığın, şımarıklığın hesabını soracağız” dedi.

Haber: Ömer Karakuş