EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-06-2021 01:53   Güncelleme : 14-06-2021 01:53

Görsel Sanatlar Atölyesinin Açılış Etkinliği

Kendini Keşfet projesi kapsamında Küçük Hasancık Ortaokulunda görsel sanatlar atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Görsel Sanatlar Atölyesinin Açılış Etkinliği

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına (DAP) sunulan ve hibe almaya hak kazanan "Kendini Keşfet" projesi kapsamında, Küçük Hasancık Ortaokulunda oluşturulan Görsel Sanatlar Atölyesinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz tarafından yapıldı.

Açılış törenine Ahmet Alagöz'ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Şube Müdürleri, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Fuat Tokur, Yenilikçi Eğitim Merkezi Sorumlusu Soner Mutlu, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) ve açılan atölyeler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Kendini Keşfet" projesi kapsamında kurulan atölye, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonunda yer verdiği tasarım beceri atölyelerinden biri olan Görsel Sanatlar atölyesinin kurulması ve burada eğitimler verilmesini içermektedir. Bu doğrultuda kurulan Görsel Sanatlar Atölyesine Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım programı hibesi kapsamında 10.000 Avustralya Doları destek sağlandı. Doğrudan Yardım Programı (DAP) Avustralya'nın yardım bütçesinden finanse edilen küçük bir hibe programıdır. Projemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ilk Büyükelçilik Projesi olması sebebiyle de ayrı bir önem arz etmektedir.

Kurulan bu atölyelerin sayılarının arttırılmasını önemsiyoruz çünkü atölyeler bir çocuğun yaşam becerisi üzerinden hayatı okuması, hayatın provasını yapması için çok özel yerler. Yeteneklerin gelişebilmesi, hangi becerilere sahip olduğunu kavraması, neleri yapabildiğini neleri yapamadığı anlaması bakımından çocuklar için fırsat yerleridir. Projenin yapılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Görsel Sanatlar Atölyemiz okulumuza hayırlı uğurlu olsun" dedi.