YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 14:48   Güncelleme : 29-04-2021 00:41

Gül; “Vakaların Düşüle Geçmesi Sevindirici”

Kısa sürede bölgenin en önde gelen fuarları arasına giren Adıyaman gıda tarım ve hayvancılık fuarı 26-30 Mayıs tarihleri arasında Adıyaman fuar ve kongre merkezinde kapılarını yeniden ziyaretçilerine açacak.

Gül; “Vakaların Düşüle Geçmesi Sevindirici”

 

Ülkenin dört bir yanından firmaların katılım gösterdiği fuara modern ve geleneksel tarım alanında kullanılan ekipmanların yanı sıra üretilen gıda ürünleri stantlardaki yerini alacak.

Pandemi adına bütün önlemlerin alınacağı fuara katılımın istenilen düzeyde olacağının altını çizen Medya Trend Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, hazırlıklara devam ettiklerini belirterek ülkenin dört bir yanındaki seçkin firmaların fuara katılım göstereceklerini söyledi.

Geçen ay yaptıkları gıda yöresel ve hediyelik eşya fuarına ilginin bekledikleri gibi olduğunu belirten Gül; “Biz fuarlarımıza aylar öncesinden hazırlanarak hem ziyaretçilerimize hem de katılımcılarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ziyaretçilerimiz ve katılımcılarımızın ilgisinden dolayı bölgenin en önde gelen fuarları arasında girmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Gıda tarım ve hayvancılık fuarımız içinde hazırlıklarımız son aşamaya geldi. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun istekleri doğrultusunda pandemi için tüm önlemlerimizi aldık. Ziyaretçilerimiz ve katılımcılarımız gönül rahatlığıyla fuarımızı ziyaret edebilirler” dedi.
“Gıda ve yöresel fuarımız vakaları arttırmadı”

 Gıda fuarı öncesi vakaların artacağı söylemlerinin aksine vakaların düşüşe geçtiğini söyleyen Mustafa Gül; “Fuarımız beklediğimizden de yoğun geçti. Aldığımız yoğun önlemlerle fuarımız covid vakalarında artışa neden olmadı. Bu duruma son derece sevindik. Vakaların hızla düşüşe geçtiğini de İl Hıfszıha Kurulu’ndan öğrendik. Bu durumda ayrıca bizleri mutlu etti. Bizler tarım fuarı için bütün sağlık önlemlerimizi alacağız. Herkes gönül rahatlığıyla fuarımızı ziyaret edebilir” dedi.