YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 03:07   Güncelleme : 02-04-2021 03:04

Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Ailelere Yardım

Adıyaman’da maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım yapmak üzere köprü vazifesi görevini üstlenen Mehmet Ulum, hayır severler tarafından alınan iki kurbanın etlerini Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman şubesinin aracılığıyla dağıttı.

Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Ailelere Yardım

 

Ankara’da yaşayan Özgür Özkınık ile İstanbul İl Özel İdaresi’nde görev yapan Çevre Mühendisi Eyüp Demirkol’un ve ismini zikredemediği bir vatandaşın destekleriyle alınan kurbanların etlerini maddi durumu iyi olmayan ailelere dağıttıklarını söyleyen Mehmet Ulum, hayır işlerinde görev aldığı için oldukça mutlu olduğunu ifade etti.

“Burada en çok emeği olan kişiler hayırsever vatandaşlarımızdır”

Yapılan yardımları yerine ulaştırmak adına bir görevi üstlendiğini belirten Ulum; “Uzun yıllardan bu yana Adıyaman’da ailelere yardımda bulunmak üzere çalışmalar yürütüyorum. Bu çalışmaları bireysel olarak yapmaktayım. Ramazan ayı dışında da insanların hatırlanması gerektiğini düşünerek, çevremde tanıdığım kişilerin yardımlarını sürekli olarak ailelere ulaştırmaktayım. Benim buradaki amacım veren el ile alan eli buluşturmaktır. Allaha hamdolsun ki, bu görevi yaparken sürekli olarak yardımların devamının geldiğine şahit oluyorum. Aracı olduğum yardımları gören hayırseverler bana ulaşarak, herhangi bir aile olması durumunda yardım edeceklerini söylüyorlar. Bende çevremde görmüş olduğum ailelerin durumlarını tespit ederek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum. Burada en çok emeği olan kişiler hayırsever vatandaşlarımızdır. Bu sebeple hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün 3 vatandaşımızın desteğiyle almış olduğum 2 adet kurbanın etlerini Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman şubesinin aracılığıyla dağıttık. Bu etleri dağıtırken yetim ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin öncelikli olması için özen gösterdik. Çünkü yetim çocukların ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin daha çok yardıma ihtiyaçları var. Ayrıca bu yardımların ailelere ulaşmasında katkı sağlayan Ankara’da yaşayan Özgür Özkınık’a, İstanbul İl Özel İdaresi’nde görev yapan Çevre Mühendisi Eyüp Demirkol’a ve ismini açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaşımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Haber: Habibe Uçar