SİYASET
Giriş Tarihi : 26-04-2021 00:25   Güncelleme : 26-04-2021 00:25

Hüseyin Buluş Yaylakonak Beldesindeki Çalışmaları Yerinde İnceledi

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yaylakonak Beldesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Hüseyin Buluş Yaylakonak Beldesindeki Çalışmaları Yerinde İnceledi

 

Yaylakonak Belediyesi’ne ve çevre köylülere imece yöntemiyle yapılan sulama kanallarının yapıldığı alana giden Başkan Hüseyin Buluş, hızlı bir şekilde devam eden çalışmalardan dolayı Belde Belediye Başkanı Abuzer Aydın’ı kutladı.

“CHP’li belediyelerimizin halkımıza gerçekten derman olduğunu yerinde gördük”

Çalışmaların yapıldığı alanda açıklamada bulunan Başkan Hüseyin Buluş, “Adıyaman merkeze bağlı olan Yaylakonak Belediyemizin İslambey Deresi betonarme sulama kanalı çalışmalarını belediye başkanımız Abuzer Aydın ile yerinden inceledik. Burada “Derman belediyeciliğini” ilke olarak kabul eden CHP’li belediyelerimizin halkımıza gerçekten derman olduğunu yerinde gördük. Coğrafyası ve fiziki yapısı çok zor koşullarda, imece usulüyle Yaylakonaklı vatandaşlarımız ile belediyemiz kısıtlı imkanlara rağmen el ele vererek sulama kanalını inşa ediyorlar. Ülkemizi ve ilimizi 20 yıldır yönetenler halkımıza gerekli hizmeti verememiştir. Dünyanın üçüncü büyük barajı olan Atatürk Barajı Adıyaman ovasının yanı başında olmasına rağmen gerekli yatırımlar yapılmadığı için Adıyaman çiftçisi ve köylüsü kuru tarıma mahkum edilmiştir. AKP hükümeti, başta tütün olmak üzere diğer tarımsal ürünlerde de çiftçilerin anayasal hakkı olan tarımsal desteği vermemektedir. Defalarca seslendik ve bugün yine AKP iktidarının yöneticilerine ve vekillerine sesleniyoruz. Adıyaman çiftçisi gerçekten zor durumda ve tarımsal üretimin sürdürülmesi için acil desteğe ihtiyaç duymaktadır. Sulama projelerini bir türlü Adıyaman’da hayata geçiremeyen AKP hükümeti, Aşık Mahsuni Şerif’in de dediği gibi Adıyaman’ın köylü halkını ve üreticisini, “kuru soğana muhtaç” etmişlerdir. Son yıllarda Adıyaman çiftçisinin yoksulluğu derinleşmiş ve köylü kendi toprağından elini çeker hale gelmiştir. CHP’li belediyeler, iktidarın her türlü engellemelerine rağmen, her zaman her koşulda çiftçinin ve köylünün üretimine destek olmakta ve ellerindeki bütün olanakları halkı için seferber etmektedirler. CHP Adıyaman Merkez İlçe yönetimi olarak İslambey Deresi sulama kanalı inşaatının yapımı sürecini Yaylakonaklı hemşehrilerimiz ile el ele verip gece gündüz demeden emek veren değerli Yaylakonak Belediye başkanımız Abuzer Aydın’ı kutlarız” dedi.