YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2020 21:08   Güncelleme : 01-12-2020 02:17

İnşaat Sektöründe Hareketlilik Yaşanıyor

Pandemi süreci içerisinde birçok sektörde duraksamalar yaşanırken, inşaat sektöründe ise tam tersi durum gelişti. Konut kredi faizlerindeki düşüşle birlikte inşaat sektöründe ise hareketli günler yaşanıyor.

İnşaat Sektöründe Hareketlilik Yaşanıyor

 

Günümüzde en önemli yatırım aracı olarak tercih edilen konutların satışları konusunda gazetemize açıklamada bulunan Şahin İnşaat sahibi Yunus Şahin, Adıyaman genelinde yeni yapıların vatandaşların gözdesi olduğunu söyledi.

“Birçok vatandaşımız yeni evlere yatırım yapıyor”

Zamanın hızla ilerlediği bir dönemde birçok sektörün koronavirüs nedeniyle ayakta kalma mücadelesi verdiğini ifade eden Yunus Şahin, inşaat sektörünün ise tam tersine önemli bir yatırım aracı olarak tercih edildiğini belirterek; “Ülkemizde 2020 yılının başından itibaren başlayan koronavirüs vakaları ne yazık ki birçok sektörün zarar etmesine neden oldu. Bu durumdan belki de tek etkileyen alan inşaat sektörüdür. Çünkü inşaat sektörü hayatın devam ettiği zaman diliminde tercih edilmektedir. Nüfusun artmasıyla birlikte insanlar yeni yerleşim yerlerini tercih ediyorlar. Ayrıca konut kredi faiz oranlarında görünen düşüşten sonra birçok vatandaşımız yeni evlere yatırım yapıyor. Adıyaman genelinde yapılan yeni yapıların sayısında da gözle görülen artış dikkatlerden kaçmıyor. Son zamanlarda ekonomide yaşanan gelişmelere baktığımız zaman vatandaşın en çok tercih ettiği alan inşaat alanı olunca müteahhitlerde en iyi hizmeti vermek için çaba sarf ediyorlar. İlimizde inşaat alanında hizmet veren müteahhitler yaptıkları yapılarda görselliğe çok önem veriliyorlar. Müşterilerde bir evi almadan önce projesine sonra ise mimari yapısına dikkat ediyor. Haliyle ev almak isteyen vatandaşların son sistemle donatılmış bir evi tercih etmeleri normaldir. Bugün ülkemizin en gözde evleri Adıyaman’ımızda inşa edilmektedir. Ülkemizin birçok ilinde balkonlara ayrılan metrekarelere çok fazla önem verilmezken, Adıyaman’da ise tam tersine müşterilerimiz geniş balkonlu evleri tercih ediyorlar. Çünkü Adıyaman’ın kavurucu bir sıcağı var. Yaz sıcağında ilk tercih edilen yerler balkonlardır. Şahin İnşaat olarak yapmış olduğumuz bütün evlerde mimari yapıya, balkonların bir o kadar da geniş olmasına önem veriyoruz. Adıyaman standartlarına bakıldığı zaman ilk tercih edilen evler balkonu geniş olan evlerdir” dedi.

“Vatandaşlarımıza tavsiyemiz bankalardaki düşük kredi fırsatını iyi değerlendirsinler”

Konut kredi faiz oranın düşmesiyle birlikte ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaşın kredi çekerek ev alma yolunu tercih ettiklerini belirten Şahin; “Son yıllardaki en düşük faiz oranını gören vatandaşlarımız kredilerini çekerek uzun yıllar hayal ettikleri evlerinde oturmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Çünkü her insanın tek hayali kendi evinin olabilmesidir. Bugünde ele geçen bu fırsatı vatandaşlarımız çok iyi bir şekilde değerlendiriyorlar. Böylesine bir şans pekte az bir zamanda denk gelebilir. Şahin İnşaat olarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza tavsiyemiz bankalardaki düşük kredi fırsatını iyi değerlendirsinler. Ev sahibi olmak artık eskisi gibi zor değil. Geçmişte bir insan “ev sahibi olabilirmiyim?” diye düşünürken, günümüzde ise vereceği son kararla ömür boyu huzur içinde yaşayacağı bir eve sahip olabiliyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız Mehmet Akif Mah. Sucu Abuzer Cad.No:38/A adresinden 05337663338 nolu hatlardan bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.

Haber: Fatma Karakuş