YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 00:12   Güncelleme : 21-03-2021 23:15

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bakım altında bulunan çocuklar ve sosyal ekonomik destek hizmet modelinden faydalanan çocukların katılımı ile İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi

 

Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmaya Adıyaman Merkez, Kahta, Besni ve Gölbaşı ilçelerinden çocuklar katıldı.

Yarışma sonunda açıklamalarda bulunan İl Müdürü Fehmi Çelik; “2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilmesi ve Çocuklarımızda Milli ve Manevi duyguların pekiştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmaya çocuklarımızın yoğun ilgisi bizleri gururlandırmıştır. Elbette Cephelerde kazanılan mücadelenin verdiği bağımsızlık muştusunun insan ruhuna aksiyle İstiklâl Marşımız tezahür etmiştir. Bu tezahürü gerçekleştiren İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Milli ve Manevi duygularımızı zirveye taşıyan İstiklal Marşı’nı gelecek nesillere aktarmaktan şeref duyuyoruz. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde yüreğini ortaya koyan başta çocuklarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sözlerimi Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şu sözüyle tamamlamak istiyorum. “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.