YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 00:51   Güncelleme : 11-04-2021 22:56

Kahta Ziraat Odası Bir İlke İmza Attı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Merkez Yönetim Kurulu’nun almış olduğu şehit ve gazi ailelerinden aidat alınmama kararı Kahta’da uygulanmaya başladı.

Kahta Ziraat Odası Bir İlke İmza Attı

 

Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, tarımla uğraşan şehit ve gazi yakını olan çiftçilerden oda aidatı ücreti almadıklarını belirtti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Merkez Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararı Kahta'da uyguladıklarını ifade eden Başkan Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, “Ülkesi için canını feda eden, şehit ve gazi olan insanların, hem canından olurken, hem de parasını almak bize yakışmaz” dedi.

“Şehit ve gazi yakınlarından aidat almamaktayız”

 Kahta’da odalarına kayıtlı tarımla uğraşan şehit ve gazi yakınları olan çiftçilerden ait almadıklarını ifade eden Turanlı; “Kurum olarak Kahta Ziraat Odası ve Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanlığı olarak genel merkez yönetim kurulu kararıyla şehit ve gazi yakınlarından aidat almamaktayız. Ülkesi için canını feda eden, şehit ve gazi olan insanların, hem canından olurken, hem de parasını almak bize yakışmaz. Ülkemize hizmet eden bu insanların karşılığında aidat almadan işlemlerini yapıyoruz. Bizim kurumumuzda herhangi bir aidat yoktur” diye konuştu.

 Öte yandan şehit ve gazi yakını olan üyeler Kahta Ziraat Odası Başkanlığı’na gelerek işlemlerini kısa sürede yaptırdıklarını söyledi.

Yapılan örnek uygulama nedeniyle Başkan Turanlı’ya teşekkür eden Kıbrıs Gazisi Ali Yavaş ise; “Bu uygulamadan dolayı Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı’ya çok teşekkür ediyorum. Bu uygulamanın Kahta’da diğer oda başkanlarına da örnek olmasını temenni ediyorum. Şehit ve gazi yakınlarından oda aidatı alınmıyor olması çok güzel bir uygulamadır” şeklinde konuştu.

Haber: Habibe Uçar