YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 01:15   Güncelleme : 11-04-2021 22:56

Karadağ Ormanı Çöplüğe Döndü!

Pandemi sürecinde piknik yapmanın yasak olmasına rağmen Karadağ ormanlık alanında gelişi güzel bir şekilde piknik yapan vurdum duymaz vatandaşlar çöplerini ormanlık alana bıraktılar.

Karadağ Ormanı Çöplüğe Döndü!

 

Evlerinden çıkarak doğa yürüyüşü yapan aileler, Karadağ ormanlık alan içerisine atılan çöpleri görünce isyan ettiler. Ormanlık alanın girişinden itibaren aileleriyle birlikte doğada yürüyüş yapan aileler “Narlıkuyu” diye bilinen alandaki kapıya kadar her yerde çöplerle karşılaştıklarını söylediler.

“Karadağ ormanlık alanı şimdilerde bakımsızlıktan geçilmiyor”

Covid 19 virüsünün ülkemizde ve Adıyaman’da yaşanması nedeniyle alınan tedbirlerde piknik yapmanın yasak olmasına rağmen ormanlık alanı kirleten kişilerin olduğunu söyleyen vatandaşlar; “İlk bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte havalar güzel olunca ailemizle birlikte doğa yürüyüşü yapmak istedik. Ancak ormanın giriş kapısı itibariyle yürüdüğümüz her yerde çöplerle karşılaştık. Bu çöpleri buralara atan kişiler doğanın katillerdir. Böylesine temiz ve bol oksijeni olan ormanlık alan ne yazık ki şimdilerde çöplerden geçilmiyor. Adıyaman Belediyesi’ne bağlı olan ekiplerinde zaman zaman bu alanı kontrol ederek çöpleri toplaması gerekiyor. Virüsün olmadığı dönemlerde ilkbahar ve yaz mevsiminde insanların yoğun olarak tercih ettikleri Karadağ ormanlık alanı şimdilerde bakımsızlıktan geçilmiyor. Bunun tek sorumlusu yasağa rağmen burada piknik yapan kişilerdir. Virüsün en çok yayıldığı iller arasında yer alan Adıyaman’da piknik yapan insanlar halen varsa diyecek söz bulamıyoruz. İnsan sağlığının oldukça önemli olduğu bir dönemde nasıl oluyor da insanlar gelipte ormanlık alanlarda piknik yapıyorlar? Adıyaman’ın en yüksek yeri olan ve şehrin her noktasının izlendiği bu güzelim ormanın içerisine atılan çöplerin Adıyaman Belediyesi’ne bağlı olan birimlerce toplanmasını istiyoruz. Ayrıca bu gibi yerlerinde sürekli olarak denetim altında olması gerektiğini bir daha hatırlatmak isteriz” diye konuştular.

Haber: Ömer Karakuş