YEREL
Giriş Tarihi : 22-05-2021 20:05   Güncelleme : 27-05-2021 01:35

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Final Heyecanı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında, öğrencilerimizin meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” Adıyaman İl Finali 20 Mayıs 2021 Perşembe günü çevrim içi ortamda gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Final Heyecanı

 

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ev sahipliğinde çevrim içi olarak yapılan yarışmaya İlimiz genelinden 15 okul katıldı.

Yarışma sonunda yapılan değerlendirme sonucunda Merkez Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulsamet Tekin birinci, Besni Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Kandemir ikinci ve Gölbaşı Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Karakuş üçüncü oldu.

Törenin ardından öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Kaybedenin olmadığı bu güzel yarışmanın amacı öğrencilerimizi teşvik etmek ve kaynaştırmaktır. Bugün burada güzel kardeşlerimiz Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okuyarak Kur’an-ı bir kez daha sevdirmenin, bir kez daha okumaya bizleri teşvik etmenin gayreti içinde bulundular. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel yoldan hiç ayrılmasınlar ve hep ailelerine, çevrelerine, toplumlarına bu güzelliklerle örnek olsunlar. Son dönemde toplumların içinde bulunduğu bu zilletten çıkaracak olan Kur’an-ı Kerim’i genç nesillere sevdirmenin yolu da bu olacaktır. Yarışmaya katılım gösteren tüm öğrencilerimize ve yarışmanın uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.