YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 00:00   Güncelleme : 22-05-2021 20:11

Mağdur Aile Uzanacak Yardım Elini Bekliyor

Adıyamanlı hayır elçisi Mehmet Recep Arslan evleri yıkılmak üzere olan bir ailenin evinin yapımı için girişimde bulundu. Evin temel kısmından başlayarak inşaat çalışmasına başlayan Mehmet Recep Arslan, hayırseverlerin yardımıyla çalışmaları sürdürüyor.

Mağdur Aile Uzanacak Yardım Elini Bekliyor

 

Maddi durumu iyi olamayan bir ailenin üzerine yıkılmak üzere olan evi yeniden inşa etmek için elini taşın altına koyan hayır elçisi Mehmet Recep Arslan, topladığı yardımlarla inşaat çalışmalarını başlatmış oldu.

“Bu durumu görür görmez hemen hayır sever vatandaşlarımıza ulaştım”

Kendini hayır işlerine adayarak insanlara yardımcı olmayı vazife bilen Arslan, İmamağa Mahallesi sınırları içerisinde yıkılmak üzere olan bir toprak evde yaşayan aileye yardımcı olduğunu ifade ederek; “Adıyaman’da yaşayan bir birey olarak insanlara yardım etmekten mutluluk duyuyorum. Adıyaman Belediyesi’ndeki görevimden sonra maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaşarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Yapmış olduğum bütün çalışmalar bireysel çalışmalardır. İlk önce tespit ettiğim evlere giderek ihtiyaç listesini oluşturmaktayım. Daha sonra o ailelerin ihtiyaçlarına göre hayırseverlere ulaşarak bir nevi köprü vazifesini yerine getirmekteyim. Sağ olsunlar gittiğim her yerde insanlarımız beni geri çevirmiyorlar. Tespit ettiğim yardım listesini esnaflarımıza ve hayırseverlerimize vererek kendi elleriyle yardımlarını götürmelerini sağlıyorum. Şimdi de maddi durumu iyi olmayan bir çiftimizin evinin yeniden yapılması için girişimde bulundum. Bu ailemizi ilk ziyaret ettiğimde bu evde nasıl yaşadıklarına bende şaşırmıştım. Çünkü yıkılmak üzere olan bu toprak evde yaşayan bu insanların sağlıklı olarak yaşamaları bir mucizeydi. Bu durumu görür görmez hemen hayır sever vatandaşlarımıza ulaştım. Ayrıca sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları gören hayırsever vatandaşlarımızda oldu. Bu ailemizin durumunu gören vatandaşlarımız hemen yardıma koştular. Allah’a şükürler olsun ki; temelimizi kazdık. İnşaat çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların başlamasında emeği geçen hayır sever vatandaşlarımıza, Adıyaman Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç’a teşekkür ederim. Sizlerde bu ailenin inşaat çalışmasına katkıda bulunmak isterseniz 05064712739 nolu hattı aramanız yeterli olacaktır” dedi.

Haber: Fatma Karakuş