SİYASET
Giriş Tarihi : 11-01-2021 03:18   Güncelleme : 22-01-2021 01:54

M.Hakan Karaaslan’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

İYİ Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı M.Hakan Karaaslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

M.Hakan Karaaslan’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

 

Başkan M.Hakan Karaaslan, mesajında demokratik sistemlerin en gerekli şartlarından biri olan özgür ve çok sesli medyanın günümüzde öneminin giderek arttırdığını ve gazeteciliğin, çağımızın en önemli meslekleri arasında yerini aldığını kaydetti.

“Gazetecilik fedakarlık isteyen, ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslektir” diyen M.Hakan Karaaslan, “Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Adıyaman’da da bu önemli görevi yerine getiren, yerel ve ulusal medya temsilcileri halkımızın haber alma hakkına katkıda bulunmaktadır. Gazeteciler görevini yerine getirirken ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde çalışmaları da büyük önem arz etmektedir. Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961’de kabul edilmesiyle, ülkemizde her yıl 10 Ocak Günü, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya ve ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği, sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Günümüzde basın, gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği vb. gibi alanlarda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden yola çıkarak, çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.