YEREL
Giriş Tarihi : 22-05-2021 19:57   Güncelleme : 26-05-2021 00:31

Mülkiyetin Garantisi Tapu Kadastro Teşkilatı 174 Yaşında

İki asra yakın bir zamandır vatandaşlarımızın güveninin, mülkiyetinin teminatı ve köklü bir geçmişe sahip olan kurumlarımızın başında gelen Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, kuruluşunun 174. yıldönümünü kutluyor.

Mülkiyetin Garantisi Tapu Kadastro Teşkilatı 174 Yaşında

 

Tapu Kadastro Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü kapsamında, Kadastro İl Müdürü Hüseyin Onur Sarıkaya ve Tapu Sicil Müdürü Esat Benli, Tapu ve Kadastro çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret ederek bir buket çiçek takdim edip, kurum olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundular.

Gerçekleşen ziyarette, kadastronun tarihçesi ve çalışmaları hakkında Vali Mahmut Çuhadar’a bilgi veren Kadastro İl Müdürü Hüseyin Onur Sarıkaya ve Tapu Sicil Müdürü Esat Benli,  “İki asra yakın bir zamandan bu yana milletimize hizmet veren ve mülkiyetin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde merkez teşkilatı ile birlikte 24 adet Bölge Müdürlüğü, 973 adet Tapu Müdürlüğü, 81 adet Kadastro Müdürlüğü, tüm il ve ilçelerde yılda 10 milyona yakın işlem hacmi ile yaklaşık 30 milyon insanımıza en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olan köklü bir kurum olduğunu” ifade ettiler. 

Kadastro İl Müdürü Hüseyin Onur Sarıkaya, Tapu Sicil Müdürü Esat Benli ve kurum çalışanlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Çuhadar ise, “Hayata geçirdiği projelerle her geçen gün hizmet kalitesini artırıp, bilgi teknolojilerini en iyi kullanarak, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için alt yapısını sürekli geliştiren Türkiye’nin köklü ve önemli kuruluşlarından birisi olan Tapu Kadastro Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Tapu ve Kadastro çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.