GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 11:00   Güncelleme : 10-10-2021 01:22

Piknik Alanı Değil, Çöp Alanı!

Adıyaman merkeze bağlı olan Mahmut Ensari Ziyaretinin bulunduğu alanda piknik yapan vatandaşlar gördükleri çöp yığınları karşısında şaşkınlıklarını gizlemedi. Belki de günlerdir toplanmayan çöplerin kötü kokusundan rahatsız olan vatandaşlar, yetkilere çağrıda bulundu.

Piknik Alanı Değil, Çöp Alanı!

 

Piknik yapmak üzere Mahmut Ensari Ziyareti çevresini tercih eden Adıyamanlı vatandaşlar, çöp konteynırları çevresinde yayılan çöplerden dolayı tepkilerini dile getirdi.

“Bu çöp yığınları ilimize hiç yakışmıyor”

Adıyaman’da mesire alanlarında çöplerin günlük olarak toplanması gerektiğini hatırlatan vatandaşlar; “Adıyaman ilimizde havanın sıcak olması nedeniyle ailece piknik yapmak istedik. Ancak mesire alanına geldiğimizde görmüş olduğumuz çöp yığınları ve kötü koku bizleri oldukça rahatsız etti. Bu çöplerin bu mevsimde çabuk dolacağını düşünen yetkililer, günlük olarak bu konteynırları boşaltmalıdır. Hem sağlık açısından hem de görüntü kirliliği açısından bu çöplerin günlerce burada durması bizleri oldukça rahatsız ediyor. Ayrıca bu çöp yığınları ilimize hiç yakışmıyor. Buraya piknik yapmak üzere gelen vatandaşlarda bu manzarayı görünce beklemeden geri dönmekteler. Adıyaman şehir merkezine uzaklığı birkaç dakikayla sınırlı olan Mahmut Ensari Ziyareti çevresi ne yazık ki şimdilerde çöplerden geçilmiyor. Umarız bu çöpler bir diğer haftalarda geldiğimizde burada olmaz. Ve bu şekilde bizlerde gönül rahatlığıyla burada piknik yaparız. Bu alana her kim gelse bu manzaradan rahatsız olduğunu söylüyor. Çünkü bu çöplüğe atılan etlerin kemikleri sağlık açısından da oldukça tehlike arz ediyor. Birde burada piknik yapan vatandaşlar çöp konteynırlarına gelecek yabani hayvanlardan da rahatsızlar. Çünkü doğadaki et veya et ürünlerinin artıklarına en çokta yılan ve diğer zararlı hayvanlar gelmektedir. Bu sebeple bu alanın bir an önce temizlenmesini istiyoruz” dediler.

Haber: Habibe Uçar