YEREL
Giriş Tarihi : 14-05-2021 00:34   Güncelleme : 19-05-2021 00:20

Polisler Vatandaşları Bilgilendirip Broşür Dağıttı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik uyarısında bulundu.

Polisler Vatandaşları Bilgilendirip Broşür Dağıttı

 

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tedbirlere uymayan kişiler hakkında gerekli adli işlemler uygulanılırken, ekiplerin dağıttığı broşürde uyarıcı maddeler yer alıyor.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında esnaflara ve halka salgına karşı alınan tedbirleri hatırlattı.

 Pandemiye karşı maske takma zorunluluğunun bulunduğunu anlatan polisler, pandemi sürecinde alınan tedbirlere harfiyen uyulmasının önemine de vurgu yaptı.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen gibi üç ana maddeye riayet edilmesi gerektiğini bildiren ekipler, kurallara uyulduğunda normal hayat sürecine daha hızlı bir şekilde geçileceğinin unutulmaması gerektiğini belirttiler.

Evde sağlık hizmetleri kapsamında, hizmetten faydalanan vatandaşlar başta olmak üzere Adıyaman’da vatandaşlara dağıtılan bilgilendirme broşürü ile koronavirüsten korunmaya yönelik hususlar anlatılıyor. Ayrıca bastırılan afişler de tüm okullar ve muhtarlıklara asılıyor.

Haber: Fatma Karakuş