EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-04-2021 01:21   Güncelleme : 11-04-2021 23:04

Resim Sergisi Yoğun İlgi Gördü

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Plastik Sanatlar Alanı Resim ve Alan Tanıtım Sergisi'nin açılışını yaptı.

Resim Sergisi Yoğun İlgi Gördü

 

Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Adıyaman Park AVM'de düzenlenen serginin açılışını, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ile birlikte yapan İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz, "Plastik Sanatlar Alanı Resim ve Alan Tanıtım Sergisi"nde sergilenen çalışmaları gezerek eserleri detaylıca inceledi. İki gün süreyle devam edecek olan serginin açılışına il ve ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sergi Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Sanatlar Alanı 12. Sınıf öğrencilerinin salgın süresince uzaktan eğitim ve yüz yüze meslek dersleriyle yaptıkları; seramik boyama, cam boyama, kilim desenleri, ahşap boyama ve akrilik boyama tablolarından oluşmaktadır. Sergide ayrıca Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ve plastik sanatlar alanının tanıtımı da yapıldı.

Bu serginin yeni sergiler için bir kıvılcım olmasını dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, " Öğrencilerin yaptıkları bu tür faaliyetlere çok önem veriyoruz. Öğrencilerimizin kendilerine yol açacak bir yeteneğe sahip olmaları ve bunu okullarımızda esere dönüştürmeleri çok güzel. İnşsallah bundan sonra diğer derslerde ve atölyelerde de bu sergilerin devamı gelir. Marifet edene iltifat etmek bizim geleneğimizde var olan bir şey. Gerçekten bu güzel çalışmaları görmekten çok mutlu olduğumu ve öğrencilerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.