GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 00:37   Güncelleme : 31-03-2021 01:46

Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ömer Karakuş TGC’ye Üye Oldu

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş’un Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne (TGC’ye) yapmış olduğu üyelik başvurusu yönetim kurulu tarafından kabul edildi.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ömer Karakuş TGC’ye Üye Oldu

 

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ve aynı zamanda basının duayenlerinin içerisinde yer aldığı TGC’ye Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ömer Karakuş’un başvurusunun kabul edilmesinden sonra Genel Başkan Turgay Olcayto tarafından üyelik kartı ve cemiyet rozeti Karakuş’a teslim edildi.

“Bir gazeteci olarak tek hayalim bir gün TGC’ye üye olmaktı”

Genel merkezi İstanbul’da bulunan ve basının duayenlerinin içerisinde yer aldığı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne (TGC’ye) üye olmanın gurur verici bir durum olduğunu söyleyen Ömer Karakuş; “2003 yılında Adıyaman’da Radyo Tek’te başlamış olduğum basın serüvenin üzerinden 18 yıl gibi bir zaman geçmiş. Radyo programcılığından sonra gazete ve televizyon haberciliği yaptım. Daha sonra yeniden gazetecilikte yazılı basın mecrasına döndüm. Habercilikte özel haber çalışmalarımla birkaç defa yılın en iyi haber ödülünü aldım. Ancak sürekli olarak sahada çalışan bir gazeteci olarak tek hayalim bir gün TGC’ye üye olmaktı. Çünkü TGC ülkemizin en güzide sivil toplum kuruşları arasında yer almaktadır. Böylesine önemli bir kuruluşun üyesi olduğum için çok mutluyum. Basının duayenlerinin içerisinde yer aldığı TGC’nin bir üyesi olarak basına emek veren büyüklerimizin verecekleri eğitim ve seminerlerde kendimizi mesleki anlamda geliştirmek adına birçok farklılığı öğreneceğimizi düşünüyorum. Çünkü gazetecilik mesleğinde öğrenmenin ve kendimizi gelişmenin ne yaşı nede zamanı vardır. Bizler bu meslekte başarılı olmak istiyorsak mutlaka gazeteciliğe emek veren büyüklerimizin fikirlerinde faydalanmalıyız. Onların bizlere verecekleri bilgi ve birikimler bizlerin ileri ki yaşamlarında mesleki olarak başarılı olmamızı sağlayacaktır. Bugün benim üyeliğimi kabul eden TGC Genel Başkanımız Sayın Turgay Olcayto başta olmak üzere bütün yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Habibe Uçar