GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 00:15   Güncelleme : 31-03-2021 01:44

Suphi Asiltürk'ten KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na Ziyaret

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC Tüm Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Suphi Asiltürk’ü ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, dernek yöneticilerine başarılar diledi.

Suphi Asiltürk'ten KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na Ziyaret

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, dernek yöneticilerine başarılar diledi.

“Yapacağınız her türlü etkinlikte sizlerin yanında olacağız”

KKTC Tüm Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Suphi Asiltürk’e ve beraberindeki heyeti yapmış ziyaretten dolayı çok teşekkür eden Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu; “Sivil toplum örgütlerinin yapmış oldukları çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Derneğinizin faaliyetlerini de hem basından hem de sosyal medya üzerinden yakından takip ediyoruz. Ülkemizde yaşayan Adıyamanlı ailelerle bir çatı altında toplanarak yapacağınız önemli etkinliklerin olduğunu bizlere aktardınız. Bizlerde yapacağınız her türlü etkinlikte sizlerin yanında olacağız. Dernek başkanınız Suphi Asiltürk başta olmak üzere bütün dernek yönetici ve üyelerinize başarılar dilerim” dedi.

“Memleketimiz adına KKTC’de bir dizi festivallerimiz olacak”

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile yapmış olduğu ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Başkan Suphi Asiltürk; “Dışişleri Bakanlığı ile TAYDER olarak tanıtım konusunda yapacağımız sosyal, spor ve kültürel projelerimize sayın bakanımızın destek vereceğini söylemesi bizleri onurlandırmıştır. Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bir bütündür. TAYDER olarak her zaman anavatanımıza ve yavru vatanımıza yapacağımız tüm projelerde her iki ülkemize köprü görevini üstlenmeye hazırız. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte dernek olarak bir dizi çalışmalarımız olacak. Adıyaman ilini temsilen burada bulunduğumuz için memleketimiz adına KKTC’de bir dizi festivallerimiz olacak. Ancak pandemi sürecinin son bulması halinde bu çalışmalarımıza başlayacağız. Adıyaman ilini temsil eden sanatçılarımızı, devlet erkanını, sivil toplum örgütlerini KKTC’ye davet ederek, hemşerilerimize yönelik bir festival projemiz var. Bu projemiz için alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Hayatın normal bir seyre geçip, sosyal mesafe kurallarının son bulması halinde bu çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Yapacağımız bu etkinlik ile halkımızın bir nebzede olsa gurbet özleminin azaltmış olacağız. Ayrıca Adıyamanlı sanatçılarımızın düzenleyeceği konser etkinliklerinde KKTC’de bulunan halkımıza dolu dolu bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinliğimizde hem ilimizin hem de KKTC’nin tanıtımına katkı sunacağız. Bugün bizleri ve dernek yöneticilerimizi kabul eden KKTC Dışişleri Bakanımız Sayın Tahsin Ertuğruloğlu’na çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Suphi Asiltürk, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na Adıyaman’ın simgesi olan Nemrut Dağı heykelciklerini takdim etti.

Haber: Ömer Karakuş