KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-09-2021 01:19   Güncelleme : 10-10-2021 01:23

TGC Basın Müzesi’ne Öğrencilerin Ziyareti

Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf Gazetecilik Bölümü öğrencileri, öğretmenleri Büşra Can ile birlikte Basın Müzesi’ni ziyaret etti.

TGC Basın Müzesi’ne Öğrencilerin Ziyareti

Baskı ve dizgi makineleri, anı eşyaları, gazeteci portrelerinin yer aldığı, basın tarihinden örneklerin sergilendiği müzeyi gezen öğrencilere Müze Müdür Yardımcısı Nedim Kavuk eşlik etti ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

“TGC Basın Müzesi’ne İbn Haldun Üniversitesi’nden ziyaret”

TGC Basın Müzesi’ne ziyaretler sürüyor., İbn Haldun Üniversitesi İstanbul Okulu Projesi kapsamında, Dr.  Mahmut Çelik koordinatörlüğünde 21 kişilik yerli ve yabancı öğrenci grubu Müze’yi ziyaret etti

Türkiye'de lisans, lisansüstü ve doktora eğitimi alan yerli ve Doğu Türkistan, Pakistan, Keşmir, Yemen, Mısır, Gambiya, Gine ve Suriye vatandaşı öğrencilerden oluşan grup, Müze’de bulunan makina, cihaz, materyaller ve kütüphane hakkında bilgi aldı. Baskı ve dizgi makineleri, anı eşyaları, gazeteci portrelerinin yer aldığı, basın tarihinden örneklerin sergilendiği Müze’yi gezen öğrencilere Müze Müdür Yardımcısı Nedim Kavuk eşlik etti ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.