GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2020 20:40   Güncelleme : 25-12-2020 02:35

Türk Basını Bir Efsanesini Daha Yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, 2019 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü, Sürekli Basın Kartı sahibi Yeniçağ Gazetesi Yazarı Burhan Ayeri, hayatını kaybetti.

Türk Basını Bir Efsanesini Daha Yitirdi

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Burhan Ayeri’nin ölümünün ardından bir açıklama yaptı: Açıklamada şu görüşler yer aldı:“Gazetecilik ve köşe yazarlığı alanında uzun yıllardır başarıyla görev yapan Burhan Ayeri’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyor ve başsağlığı diliyoruz.”

Burhan Ayeri kimdir?

İzmir Damlacık'ta 1946 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk ve Sanat Tarihi bölümlerini bitirdi. 13 Haziran 1966'da Durum Dergisi’nde gazeteciliğe başladı.Yine aynı yıl Paris'teki senaryo yarışmasında "At ve Arabacı" isimli öyküsüyle  "İnsan Snopsisi" ödülüne layık görüldü. Meydan, Güneş, Tercüman ve Akşam gazetelerinde görev yaptı. Son olarak Yeniçağ Gazetesi’nde köşe yazıyordu. Çok sayıda ödülü bulunan Ayeri, 2019 yılında TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü almıştı. İki çocuğu ve bir torunu vardı.