GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2021 01:41   Güncelleme : 21-05-2021 17:02

UGC Zoom Üzerinden Konferans Düzenledi

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti (UGC) zoom üzerinden “Türkiye’de ve Avrupa’da Gazetecilik” adlı konferansı düzenledi. Akademisyen-gazeteci Mustafa Küpçü’nün konuşmacı olarak katıldığı konferansa gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

UGC Zoom Üzerinden Konferans Düzenledi

 

Konferansın sonunda akademisyen-gazeteci Mustafa Küpçü, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Konferansa UGC’nin yönetim kurulu, Türk Amerikan Dernekleri Federasyon Başkanı Zarifsha Muratoglu, akademisyen-gazeteci Mustafa Küpçü, Adıyaman Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş ile UGC’nin yurt içinden ve yurt dışından üyeleri katıldı.

“Coronavirüs sürecinden en çok etkilenen gruplardan biri de gazetecilik mesleğidir”

Gazetecileri yoğun olarak katıldığı konferans sonrasında açıklamada bulunan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti (UGC) Genel Başkanı Ahmet Öz; “UGC ailesi olarak meslektaşlarımızla birlikte toplantılar yaparak sorunlarını masaya yatırmaktayız. Ülkemizde son 1 yoldan bu yana devam eden pandemi nedeniyle üyelerimizle birlikte toplantılarımıza ara verdik. Yurt dışında ve yurt içinde cemiyetimize üye olan meslektaşlarımızla yapılmış olduğumuz toplantılarımızla gazetecilerin sorunlarını ele almaktayız. Son 1 yıldan bu yana devam eden coronavirüs sürecinden en çok etkilenen gruplardan biri de gazetecilik mesleğidir. Bu süreçte reklamlarla ayakta durmaya çalışan gazeteciler en çok desteği hak eden kuruşlar arasında yer alıyorlar. Halkın gündemi takip edebilmesi için gecelerini gündüzlerine katan meslektaşlarımız bu süreçte çok zor günler geçiriyorlar. Umut ediyoruz ki, bu pandemi süreci sona erer ve hayat bir şekilde normale döner. Meslektaşlarımızın sorunlarının masaya yatırıldığı “Türkiye’de ve Avrupa’da Gazetecilik” adlı konferansımızda konuşmacı olan akademisyen-gazeteci Mustafa Küpçü’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. UGC olarak bu gibi konferanslarımız devam edecektir. Yalnız ülkemizin farklı illerinden değil, yurt dışından da gazetecilerin katıldığı konferansımız oldukça verimli geçti. UGC ailesi olarak konferansa katılan Türk Amerikan Dernekleri Federasyon Başkanı Zarifsha Muratoglu’na, akademisyen-gazeteci Mustafa Küpçü’ye, UGC’nin yurt içindeki ve yurt dışındaki üyelerine, meslektaşımız Adıyaman Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş’a teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Habibe Uçar