YEREL
Giriş Tarihi : 13-02-2021 01:50   Güncelleme : 17-02-2021 02:00

Ülkü Ocakları Kahta Şubesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Ülkü Ocakları, “Yaratılanı severiz yaratandan ötürü” çağrısıyla sokakta yaşayan can dostları için ehemmiyet içeren husus konusunda kolları sıvadı.

Ülkü Ocakları Kahta Şubesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

 

Ülkü Ocakları Kahta Şubesi sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde üşümemesi için ilçe geneline kedi ve köpek evleri yerleştirdi.

 Salgın sürecinin, hava koşullarının ve de içerisinde bulunulan şartların yeteri düzeyde olmadığını ve bu sebep akabinde bu durumun beslenmekte zorlanan hayvanların sağlığını tehdit ettiğini söyleyen Kahta Ülkü Ocak Başkanı Ömer Faruk Toprak, “Bu soğuk kış günlerinde biz elimizden geldiğince unutulan merhamet duygusunu insanlara hatırlatmak amacıyla sokak hayvanlarının mama ve barınma ihtiyacını karşılamaya çalıştık ve bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Bu hususla beraber içerisinde yaşadığımız toplum ve de çevreyi bizlerle paylaşan canlılarında bizler kadar hakkının olduğunu önemle belirtir sadece durum desteğinin sunulmasının yanında icaat içerikli fiiliyatların gerektiğini önemle belirtmek isterim. Kahta Ülkü Ocakları olarak el birliğiyle ilçe genelindeki hayvanlara gereken barınma ve mama desteği sağlayacağız” dedi.

“Unutmayın çağrısı”

Başkan Ömer Faruk Toprak; “Allah’ın yarattığı hiçbir canlıyı aç bırakmayacağız” diyerek soğuk kış günlerinde dilsiz dostlarımıza kuru mama ve yem desteği sağlayacağını hatırlatarak ocak yöneticisi arkadaşlarına gönülden destekleri için de teşekkür etti.