YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 02:22   Güncelleme : 11-04-2021 23:00

Vali Mahmut Çuhadar Samsat’ta

Sorunların yerinde tespiti ve çözümü ile çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Samsat ilçesini ziyaret eden Vali Mahmut Çuhadar, inşaatı devam eden Safvan Bin Muattal Külliyesi ile ilçe merkezinde yapımı devam eden kamu yatırımlarını gezdi.

Vali Mahmut Çuhadar Samsat’ta

 

Samsat’taki temaslarına yapımı devam eden Sahabe Safvan Bin Muattal Külliyesi inşaatı ile başlayan Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman’da manevi bir atmosferin oluşmasına öncülük edecek Sahabe Safvan Bin Muattal Külliyesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, camii inşaatının son durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili İlçe Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu ve firma yetkilisinden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerinin ardından Örentaş Mahallesine geçen Vali Mahmut Çuhadar, tekel barakalarından tekstil fabrikasına dönüştürülen tesisi gezerek, işletmenin ürettiği ürünlerle ilgili bilgi alıp, depremden etkilenerek güçlendirme çalışmaları yapılan Örentaş Cami inşaatını inceledi.

Daha sonra ilçe merkezine geçen Vali Mahmut Çuhadar, yapımı devam eden Samsat Hükümet Konağı ile Belediye Hizmet Binası inşaatını inceleyerek, her iki binanın son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Samsat ziyaretinde Vali Mahmut Çuhadar’a İlçe Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu ve Belediye Başkanı Halil Fırat eşlik etti.