YEREL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 02:40   Güncelleme : 10-03-2021 02:40

Vatandaş Bilgilendiriliyor

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Adıyaman Merkezde Covid-19’a karşı korunma yollarını anlatan broşür vatandaşlara dağıtıldı.

 Vatandaş Bilgilendiriliyor

 

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve İl Müdürlüğü personeli vatandaşların yoğun olduğu çeşitli bölgelerde koronavirüs ile mücadele kapsamında bilgilendirici broşür dağıtarak vatandaşları Koronavirüse karşı tedbirli olmaya çağırdı. Çarşı merkezindeki esnafa, Cadde üzerinde bulunan ve yolda yürüyen vatandaşlara, maske, mesafe ve hijyen konusunda bilgi veren Çelik, Koronavirüse karşı çok dikkatli olunması gerektiğini ve Kontrollü Sosyal Hayat Kurallarına titizlikle uyulması gerektiğini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Fehmi Çelik “Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı haritada ilimiz ne yazık ki kırmızı kategoride Çok Yüksek Riskli Bölgeler arasında yer alıyor. Bu pozisyon ilimizde normalle sürecini geciktirmektedir.  Bu süreci en iyi şekilde atlatmanın en temel kurallarını bilerek hayatımızda uygulamamız gerekiyor.  Vatandaşlarımızı Koronavirüse karşı bilgilendirmek ve Koronvirüse karşı alınacak tedbirler konusunda bilgi sahibi yapmak istedik. Bu anlamda hazırladığımız broşürü vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan beklentimiz maske, mesafe ve temizliğin vazgeçilmezleri olmasıdır” dedi.