SİYASET
Giriş Tarihi : 19-12-2020 01:24   Güncelleme : 21-12-2020 20:36

Yeniden Refah Partililer Esnafla Buluştu, Sorunları Dinledi

Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl ve Merkez İlçe Başkanlığı teşkilatı parti çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret etti.

Yeniden Refah Partililer Esnafla Buluştu, Sorunları Dinledi

 

Esnafla yapılan ziyarette vatandaşlar ise Yeniden Refah Partili siyasilere yoğun ilgi gösterdi. Esnafın sorunlarını yerinde dinleyen Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Bozkurt, hazırladıkları broşürleri esnafa takdim etti.

“Ay sonunu getiremeyen esnafımız çekmiş olduğu kredilerle ayakta kalma savaşı veriyor”

Yapmış oldukları esnaf ziyaretleri hakkında açıklamada bulunan Başkan İsmail Demir; “Covid 19 virüsünün ülkemizde ve ilimizde görülmesinden sonra esnafın işlerinde düşüş yaşandı. Günlük işlerle işlerini yürüten esnafın durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Ziyaret ettiğimiz bütün esnaflarımız neredeyse iş yapamaz duruma geldiklerini söylüyorlar. Bu durum hem ilimiz hemde esnafımız açısından oldukça üzücü bir durumdur. Çünkü Adıyaman ekonomisi pekte gelişmiş bir ekonomi değildir. Memurların ve işçilerin aylık maaşlarıyla esnafımız ayakta durabiliyor. Yapılacak alışverişle ancak esnafımız ay sonunu getirebiliyor. Fakat aylardır süren koronavirüs olayından dolayı esnafımız çoğu günler siftah bile yapamıyor. Birçok esnafta Bağ Kur’unu ödeyemediği gibi iflas etmiş durumda. Hükümetin bu durumu göz önünde bulundurarak, acil olarak bir eylem planı başlatması gerekiyor. Kısa süreli pansuman niteliğindeki girişimler yerine kalıcı eylem planları oluşturulmalıdır. Diğer illerde de partimizin yetkilileri esnafı ziyaret ediyorlar. Diğer illerdeki durumda Adıyaman’dan farksız değil. Esnaf olan vatandaşlarımızın iflasları sürdüğü müddetçe ekonominin iyi bir seyirde olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu konuda ne yazık ki, hükümet esnafın yarasını saramamıştır. Adıyaman genelinde yapmış olduğumuz bütün ziyaretlerde esnaf aynı şeyleri söylüyor. Ay sonunu getiremeyen esnafımız çekmiş olduğu kredilerle ayakta kalma savaşı veriyor. Böylesine acı bir tablo karşısında ne yazık ki, siyasiler kalıcı çözüm üretmek yerine günlük açıklamalar yapıyorlar. Halbuki bizim partimizin parti programında esnafa yönelik yapılması gereken hususlar madde madde yer alıyor. Bu çalışmamız dikkate alınırsa yerli sermaye ile dışa bağımlı olmadan ekonomimiz büyüyecektir. Rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bütün projeleri halen halk arasında konuşuluyor. Çünkü Necmettin Erbakan bir dünya lideriydi ve ülkesinin ekonomisinin gelişmesi için yerli ve milli sermayeye önem verirdi. Bizlerde Yeniden Refah Partisi’nin mensupları olarak değerli büyüğümüz ve hocamız olan Necmettin Erbakan’ın bütün projelerinin zaman kaybetmeden uygulanması gerektiğini düşünmekteyiz” dedi.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren esnaflar ise Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Demir ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Bozkurt’a teşekkür ettiler.

Haber: Fatma Karakuş