YEREL
Giriş Tarihi : 04-12-2021 22:53   Güncelleme : 08-12-2021 00:26

Zen Garden Cafe Restaurant’tan Görkemli Açılış

Dünya mutfağını Adıyaman halkıyla buluşturan fenomen aşçı Mehmet Hanifi Aksu, “Zen Garden Cafe Restaurant” adlı işletmesinin açılışını gerçekleştirdi.

Zen Garden Cafe Restaurant’tan Görkemli Açılış

Adıyaman’da alışılan lezzetlerin dışına çıkarak, uzun yıllar yurt dışında yaptığı yemeklerle müşterilerinin ilgi odağı olan Mehmet Hanifi Aksu, bu defa yemekteki hünerlerini Adıyaman halkıyla buluşturacak.

Küçük Sanayi Sitesi kavşağında hizmete açılan Zen Garden Cafe Restaurant’ın açılışına Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, İşkur Müdürü Emin Yücekaya, Valilik Bilgi İşlem Müdürü Murat Erdil, Valilik İdare ve Denetim Müdürü Yusuf Güleç, Bölükyayla Belediye Başkanı Gaffari Akkuş, DEVA Partisi Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Bahattin Üşümez, iş adamı Abdullah Yalçın, kamu kurum çalışanları ve davetliler katıldı.

“Damak tadında Adıyaman’da bir ilki gerçekleştiriyoruz”

Açılış esnasında açıklamada bulunan Zen Garden Cafe Restaurant sorumlusu Mehmet Hanifi Aksu; “2002 yılında aşçılık mesleğine başlayarak bugünlere kadar geldim. Bu mesleğe ilk olarak pizzacı olarak başladım. Ondan sonra İtalyan, Meksika, Fransa mutfaklarında çalışarak şeflik yaptım. Daha sonrasında ise Alanya merkezde markası olan firmalarda çeşitli görevlerde yer aldım. 2010 yılında Çin’e gittim. Çin’e 18 kişilik bir ekip götürerek işyerimizin açılışını yaptım. 2014 yılında Çin’de İstanbul Restaurant’ın açılışını yaptım. Daha sonrasında 2016 yılında Çinli işadamlarıyla birlikte bir alış merkezinin açılışını gerçekleştirdik. 2017 yılında Çin’de “Antalya Restaurant” isimli bir işletmemizi hizmete açtım. Bu işletmem Çin’de halen aktif olarak insanlara hizmet vermektedir. Bu işyerimin isimin patenti bana aittir. Ayrıca Çin’de dondurma işletmemizin isim patenti de bana aittir. Çin’de yemek hazırlarken yapmış olduğum paylaşımlar sonrasında sosyal medyada fenomen oldum. Uzun bir zamandan sonra memleketim olan Adıyaman’a yerleşmeye karar verdikten sonra Zen Garden Cafe Restaurant isimli yeni işletmemizi hizmete açtık. Dünya mutfağının damak tadını Adıyaman halkıyla buluşturduğum için çok mutluyum. Tek amacım dünya mutfağını en iyi şekilde Adıyaman halkına sunmaktır. Farklı bir aroma ve tatla müşterimize hizmet edeceğiz. Damak tadında Adıyaman’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Dünya mutfağını müşterilerimize en iyi şekilde sunan bir işletmeyiz. Pizza, makarna başta olmak üzere daha sayamadığım dünya mutfağında iddialıyız. Dip sosların hepsini kendim hazırlıyorum. Hamburger ekmeğimi bile kendim yapıyorum. Aynı zamanda paket servisimizle hizmetimizi müşterilerimizin ayağına kadar götüreceğiz. Etli yemeklerde, sunumlarda çok iddialıyız. Dünya mutfağı çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Et ürünlerinden tutun balık ürünlerinin hazırlanıp müşterilere sunulması ve daha sayamadığım birçok yemek dünya mutfağı içerisindedir. Zen Garden Cafe Restaurant olarak damak tadını en iyi şekilde müşterilerimize sunuyoruz. Yaptığımız işi sevdiğimiz için aynı zamanda hizmette sınır tanımıyoruz. İşyerimiz Küçük Sanayi Sitesi kavşağının yanında bulunan Opet’in yanında bulunmaktadır. Zen Garden Cafe Restaurant olarak sabah 08:30’da müşterilerimize kahvaltı sunumlarımızı yapıyoruz. Yaz mevsiminde açık menü şeklinde hizmetimizde olacak. Gece 23:00’a kadar müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Müşterilerimiz Altınşehir Mahallesi Gölbaşı Yolu No:37 Adıyaman adresinden veya 0533 306 34 43 nolu hattan bizlere ulaşabilirler” dedi.

Haber: Fatma Karakuş